Napóleon bizarr üzenete feleségének
Ha a 18. századba visszaszagolhatnánk, akkor bizony elborzadnánk. De miért száműzték a vizet mindennapjaikból, és Napóleon milyen meghökkentő dolgot kért a feleségétől? 😊
Vajon mire való volt akkor egy parfümös szelence?
A parfümös szelencét a hölgyek az 1700-as években abroncsos szoknyáik alá, a lábukra kötözték, mely egyfajta rovarcsapdaként működött, mert az illatos anyagok vonzották az emberi testen élősködő élőlényeket.
A megtelt szelencéket időnként cserélgették, így próbálva csökkenteni a nem kívánatos lakók számát.
S miért nem volt szokás a 18. században a tisztálkodás az arisztokrácia körében?
Köztudott, hogy a parókák, abroncsos szoknyák egész kis állatkavalkádot rejtettek. Nem véletlenül használták a tetűkaparót és a parfümöket sem.
Az ok ma már megmosolyogtató: úgy hitték, hogy a vízzel együtt terjednek a betegségek, így, ha csak lehetett nem érintkeztek vele.
Így fordulhatott elő, hogy a szolgák, egyszerű parasztok tisztábbak voltak, mint az uraik. Hiszen a földeken dolgozva a patakban időnként megmosakodtak, az állatokat is itt csutakolták l, és öltözetük is lengébb, szellősebb volt…
Világszép.hu YouTube Csatornája MEGLEPETÉSEKKEL: ITT
Egyébként Napóleon is nagy kölni fogyasztó volt. Kedvence a Cologne-ben (Kölnben) a Farina család által előállított és a legendás 4711-es számmal ellátott Eau de Cologne volt. Mindig tartott egy hosszúkás üveget a csizmája szárában és havi adagja több liter volt, melyet víz helyett is használt.
Bonaparte Napóleon (1769-1821) ízlésére következtethetünk abból a néhány sorból, mely feleségének, Joséphine-nek (1763-1814) írt, s ez a levél azóta már múzeumi kiállítási tárgy.
Napóleon üzenete feleségének: "Három nap múlva érkezem, ne mosakodj..."
Tudta, hogy a Cologne elnevezés honnan ered?
Claudius császár felesége Agrippina ugyanis itt született a Rajna partján és az ő tiszteletére nevezték el a helyet Colonia Claudia Ara Agrippinensiumnak, mely később Cöllen majd Cölnre rövidült.
Egyébként a helyiek mind a mai napig tüntetőlegesen is Cologne-nak nevezik városukat, s annak idején a magyarok is Kolonyának hívták a ma Kölnként ismeretes települést.