Egy újabb építészeti bravúr Budapesten!
Mindig inspiráló, ha épülni és szépülni látjuk fővárosunkat, pláne, ha egy igazán különleges épület végre régi pompájában ragyoghat. Hamarosan - új funkcióval bővülve - megnyitja kapuit a Párisi Udvar Hotel a Ferenciek tere szomszédságában, és mi betekintettünk a kulisszák mögé!
A névadás sem volt mindennapi
A hajdan itt álló épületet Pollack Mihály tervei alapján Brudern József építtette 1817-ben.
Az elképzelés az volt, hogy egy, a kor vásárlási igényeinek megfelelő modern, fedett üzletsorral, passzázzsal gazdagítsák Budapestet.
Mintaként a párizsi Passage des Panoramas szolgált. Az épület mai neve is innen származik, hiszen a pestiek szinte azonnal Párisi-ház vagy Párisi Udvar néven kezdték emlegetni kedvenc passzázsukat.
Ez az épület azonban egy városrendezési program következtében a 19. század végén szinte teljesen megsemmisült, és átadta a helyét a ma is látható eklektikus stílusú épületegyüttesnek.
A munkálatok 1909-ben kezdődtek meg és szerencsére az eredeti név is továbbélte a változásokat, hiszen ma is Párisi Udvarként ismerjük ezt a műremeket.
Napjaink varázslata
Sok év elhanyagoltsága után idén ősszel nyitja kapuit a Párisi Udvar Hotel, mely egyben a Hyatt szállodalánc nagy visszatérése is lesz Magyarországra.
180 szoba 18 lakosztály, 230 fős kapacitás, executive emelet, spa és wellness részleg, étterem, kávézó és bár várja a látogatókat.
Fazekas Tamás, a hotel igazgatója szerint a Párisi Udvar Hotel - minőség és színvonal tekintetében - Budapest dobogós szállodáinak sorába lép és elsősorban az üzleti turizmusra épít majd.
A Párisi Udvar Hotel The Unbound collection besorolású lesz és a Hyatt szállodalánc minőségi követelményeinek fog megfelelni.
A Hyatt szabvány pedig igen szigorú! Tiltólistán vannak a szintetikus anyagok, pontosan meg van határozva a szőnyegek összetétele, a fürdőszobai anyagválasztás, a ágymatrac rugózása és az is, hogy az egyes berendezési tárgyakat milyen magasak lehetnek.
A képeken is látható, hogy a munkálatok még nagyban folynak. Az épület elhanyagolt állapotú és 5 éve lakatlan volt, melyet háborús sérülések is csúfítottak. A 20. század elején alkalmazott kezdetleges vasbeton szerkezetek okozta statikai problémák pedig nehezítették a felújítást.
Itt nem a második Eiffel-torony épül éppen, hanem a kupolaszerkezet rekonstrukciója zajlik.
Kis emlékeztető, hogy milyen volt hajdanán és várhatóan milyen lesz, ha elkészül:
lyen csodás díszített felületek kerültek napvilágra a szó szerint lekapart falak alól:
Szigorú munkavédelmi előírások vannak érvényben az építkezésen: saját felelősségre, sisak és megkülönböztető mellény viselése mellett léphettünk be a területre.
Egy szakember, aki a kísérőnk is volt egyben minioktatásban részesített bennünket, így már teljes biztonságban érezhettük magunkat.
Szerencsére egy szobát már mintaként a nyilvánosság elé tártak. Íme:
A mintaszoba stílusát tekintve finom eleganciával megálmodott, mór stílusjegyeket magán viselő, a világos és sötét színek kontrasztjával élő élettér lett. Modern megjelenésű, mely a műemlékvédelmi előírások figyelembevételével került kialakításra.
A szobák egyébként 33-36 m2-es tágas lakóteret kínálnak majd a látogatóknak.
A televízió diszkrét megjelenítése figyelemreméltó, hiszen egy kép és egy tükör közé lett elrejtve.
A „Bedding Concept” lényege a minőségi alvás elősegítése, így csakis pehelypaplan és párna szolgálhatja a pihenésünket.
A fürdőszobapult márványból készült, tágas és a visszafogott eleganciát áraszt.
A Párisi Udvar Hotel impozáns főbejárata a Petőfi Sándor utcából nyílik majd, a Ferenciek tere felé néző oldalon pedig nívós üzletek kerülnek kialakításra.
A Párisi Udvar Hotel nemcsak a tehetős üzletemberek kedvenc szállodája lesz, hanem a hotel megnyitja kapuit a nagyközönség előtt is.
A legendás passzázs egy igazán mozgalmas közösségi élettér lesz, ahol az egész család és több generáció is kikapcsolódhat.
Délutáni kávézások, születésnapi, eljegyzési vacsorák, jeles események színtereként újra a budapestiek mindennapjainak része lesz a Párisi Udvar Hotel.