Óriási rágcsáló, ami cuki
A vízidisznó vagy más néven a kapibara, a legnagyobb rágcsáló a világon. A dél-amerikai indiánok nyelvén a kapibara jelentőségteljes nevet kapott: MINDEN FÜVEK URA.
Mérete alapján nem gondolnánk, de a tengerimalacfélék családjának oszlopos tagja.
A Hydrochoerus hydrochaeris kiváló úszó, hiszen akár 5 percig is kibírja levegő nélkül merülés közben, ami nagyon jó szolgálatot tesz számára, hiszen sokszor önvédelemből a vízbe kell menekülnie.
A remek futó kapibarák 15-20 fős csoportokban élnek, a kis kolóniák feje egy domináns hím, amely általában a legöregebb a csapatban.
Az orra felett elhelyezkedő illatmirigy által termelt váladékkal jelöli meg a területét. Sokféle hangot adnak ki. Hallhatunk tőlük ugatásszerűt, füttyentést, röfögést és kattogó hangot, ami talán a legjellemzőbb rájuk.
Ez az aranyos növényevő 10 évig is élhet, testtömege a 60 kg-ot is elérheti. Érdekes, hogy a párzási időszak egész évben tart, így nagyon sok utódot produkálnak. A vemhességi idő 120 napig tart.
Világszép.hu YouTube csatornája: FELIRATKOZÁS
Közép-Amerika gyöngyszeme - Costa Rica, a földi paradicsom
Costa Rica, a földi paradicsom 2.
Ellensége van bőven, hiszen a kapibara, a fekete kajmán, anakonda, puma, ocelot, jaguár zsákmányállatának is tekinthető. Sőt az ember is vadássza húsáért és a mezőgazdasági területek birtoklása miatti harc vesztes felének is tekinthető.